Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Lampa do manicure, jaką wybrać?

Uroda Data publikacji - 22 grudnia 2021 Autor - Redakcja misswish.pl
lampa do manicure


Lampy do manicure są obecnie bardzo popularne. Można ich używać zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Lampy są pomocne do utrwalenia lakierów hybrydowych na paznokciu. Warto też wspomnieć, że są różne rodzaje lamp do manicure.

Lampa Led do paznokci

Lampa led do paznokci jest najbardziej popularną wybieraną lampą. Ich główną zaletą jest to, że szybko utwierdza lakier. Warto też dodać, że tego rodzaju lampy mają długą żywotność. Lampy led są także bardzo wydajne. Przy wyborze lampy led trzeba też pamiętać, że im wyższa moc urządzenia, tym szybciej można w nim utwardzić manicure.

Lampa UV do paznokci

Lampy UV do paznokci były kiedyś jedynymi urządzeniami, które utwardzały lakiery hybrydowe. Są dużo tańsze niż lampy Led. Warto pamiętać, że przy tej rodzaju lampy żarówki bardzo często się przepalają i trzeba je często wymieniać. Niekomfortowy jest także długi czas naświetlania.

Jaki kształt lampy wybrać?

Dostępne są lampy tunelowe oraz mostek. Do lampy tunelowej można włożyć całą dłoń. Dodatkowo tył lampy zabezpieczony jest ścianką. W takiej lampie tunelowej utwardzanie lakieru hybrydowego jest bardzo efektywne. Warto też dodać, że lampy tunelowe są najczęściej stosowane w profesjonalnych zakładach kosmetycznych. Natomiast lampy o konstrukcji mostkowej są bardzo lekkie i poręczne. Można je zmieścić w każdej walizce i zabrać ze sobą na wakacje. Są one jednak mniej wydajne niż lampy tunelowe. W warunkach domowych sprawdzają się doskonale. Są idealne, gdy nie mamy czasu pójść do profesjonalnej kosmetyczki.

Czy lampy do manicure mogą mieć jakieś funkcje dodatkowe?

Dodatkowe funkcje w każdej lampie zwiększają komfort pracy. Między innymi bardzo dobrym dodatkiem jest czujnik ruchu. Polega to na tym, że automatycznie włącza lampę po wsunięciu do niej ręki. Dzięki temu możemy zaoszczędzić prąd. Warto też wybrać takie lampy, które mają ścianki z lustrami. Pozwalają one wtedy równomiernie rozłożyć światło na całą dłoń. Lampa do manicure musi także zawierać wyświetlacz czasu dzięki, któremu będziemy wiedzieć, w jakim czasie utwardzają się nam lakiery.

Warto też dodać, że obojętnie od tego, na jaki rodzaj lampy się zdecydujemy, to można ją wybrać także pod względem koloru. Na rynku obecnie jest bardzo duży wybór takich lamp, dzięki czemu każdy może dopasować lampę pod względem kształtu, wielkości, mocy oraz koloru. Lampa idealnie pomoże nam utwardzić nasz lakier na paznokciu dzięki, czemu będziemy mogli się cieszyć dłużej kolorowymi paznokciami.

Redakcja misswish.pl

Nasi redaktorzy na blogu tematycznym o modzie, urodzie i zdrowiu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę w dziedzinie mody, urody oraz zdrowego stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko prezentują najnowsze trendy, ale także promują zdrowie i dobre samopoczucie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, informacji o nowościach w branży oraz inspiracji, które pomogą naszym czytelnikom czuć się pięknie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?