Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Na co zwracać uwagę wybierając biurka dla dzieci?

Zakupy Data publikacji - 4 listopada 2021 Autor - Redakcja misswish.pl
biurka dla dzieci


Przygotowanie idealnego dziecięcego kącika do nauki nie będzie kompletne tak długo, jak długo będzie w nim brakować miejsca dla biurka dla dzieci. To jeden z najważniejszych mebli w tym pokoju mający wpływ nie tylko na entuzjazm malucha do odrabiania zadań domowych, ale i na jego zdrowie. Warto więc zadać sobie pytanie o to, na co zwracać uwagę chcąc dokonać przemyślanego wyboru.

Wysokość ma znaczenie

Pytanie o wysokość dziecięcego biurka jest jednym z najczęściej stawianych przez rodziców. Ich zainteresowanie tą kwestią nie zaskakuje zresztą, bo ma ogromne znaczenie dla komfortu malucha. Dobierając wysokość biurka należy zwracać uwagę na kilka czynników. Kluczowe znaczenie powinno mieć uwzględnienie tych zasad związanych z siedzeniem przy biurku, które są powiązane z profilaktyką wad postawy. Przyjmuje się, że maluch powinien mieć wyprostowane plecy oraz ręce swobodnie spoczywające na blacie. Nie można też zapominać o tym, że jeśli stopy dziecka nie spoczywają na podnóżku, biurko powinno mieć parametry sprzyjające ich swobodnemu stawieniu na podłodze. Mając to na uwadze nie sposób dziwić się, że inną wysokość ma biurko dla przedszkolaka, inną zaś te, które kupuje się dla pierwszoklasisty.
Może się wydawać, że dbanie o odpowiednią wysokość biurka skazuje rodziców na konieczność wymieniania go przynajmniej raz na dwa lata. Jest to duży wydatek, nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje alternatywy dla niego. Dziś na takie miano zasługują biurka dla dzieci z możliwością regulacji wysokości. Innym sposobem na rozwiązanie tego problemu może mieć zakup krzesła, którego wymiary można będzie na bieżąco dostosowywać do wzrostu dziecka.

Przeznaczenie i ustawienie dziecięcego biurka

Kupując biurko dla młodszego dziecka zwykle myśli się o nim jako o meblu, przy którym maluch będzie odrabiał lekcje. Warto jednak pamiętać, że nie jest to wcale jedyne jego przeznaczenie. Na biurku coraz częściej znajduje się miejsce nie tylko dla książek i zeszytów, ale również dla komputera. Tymczasem zasady bezpiecznego korzystania z niego mówią o tym, że odległość między monitorem i dziecięcą głową nie powinna być mniejsza niż 50 centymetrów. Blat biurka kupowanego z myślą o komputerze powinien być więc odpowiednio szerszy niż blat typowego modelu.
Gdy już mamy upatrzone idealne rozwiązanie musimy pamiętać także o tym, że duże znaczenie ma to, jak jest ono ustawione. Osoba siedząca przy nim nie może zasłaniać swoim ciałem dostępu do światła, najlepiej przy tym, jeśli będzie to światło słoneczne. Jeśli więc dziecko jest praworęczne – burko powinno być umieszczone przodem albo lewym bokiem do okna.

Redakcja misswish.pl

Nasi redaktorzy na blogu tematycznym o modzie, urodzie i zdrowiu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę w dziedzinie mody, urody oraz zdrowego stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko prezentują najnowsze trendy, ale także promują zdrowie i dobre samopoczucie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, informacji o nowościach w branży oraz inspiracji, które pomogą naszym czytelnikom czuć się pięknie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?