Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Bezpośredni importer z Chin – czy warto skorzystać?

Lifestyle Data publikacji - 10 stycznia 2022 Autor - Redakcja misswish.pl
Bezpośredni importer z Chin - czy warto skorzystać?

Bezpośredni importer z Chin to podmiot, który specjalizuje się w sprowadzaniu towarów z Azji oraz udziela pomocy przedsiębiorcom na wszystkich etapach realizacji zamówienia. Co ważne godny polecenia importer ułatwia sprowadzanie produktów dobrej jakości w niskich cenach. Ponadto pomaga on wybrać najbardziej dogodne warunki dostawy oraz gwarantuje pewność transakcji.

Dlaczego import z Chin jest tak popularny?

Powszechnie wiadomo, że Chiny już od wielu lat stanowią niezwykle silną potęgę gospodarczą. Dobra produkowane na tamtejszym rynku są masowo eksportowane niemal na cały świat, w tym również na obszar Europy. Jak się okazuje import towarów pochodzących z Azji może być bardzo opłacalny, pod warunkiem spełnienia kilku wymagań. Nie można bowiem zapominać o tym, że wiąże się on z określonymi formalnościami. Między innymi w ich wypełnieniu pomaga bezpośredni importer z Chin.

Czym charakteryzuje się import z Chin?

Import z Chin może się okazać bardzo trafioną inwestycją przynoszącą wymierne zyski. Przed jego rozpoczęciem nie można jednak zapominać o konieczności przeprowadzenia analizy lokalnego rynku. Jej wyniki pozwalają bowiem na dostosowanie rodzaju i ilości sprowadzanego towaru w zależności od poziomu popytu. Ponadto import dóbr ze Wschodu wymaga nawiązania współpracy z producentem lub dystrybutorem. W tym przypadku należy wykazać się szczególną uwagą, ponieważ wiele z firm działających na tamtejszym rynku niestety nie może wykazać się odpowiednią rzetelnością, która gwarantowałaby wysokie bezpieczeństwo międzynarodowej współpracy.

Dlatego właśnie współpracę warto rozpoczynać od drobnych sum, licząc się z możliwością jej utraty. Należy bowiem mieć świadomość tego, że odzyskanie długów przez podmioty spoza Azji jest bardzo utrudnione. W przypadku firm, które posiadają oddziały zarejestrowane w Chinach szanse na zwrot zainwestowanych środków są dużo wyższe.

Na jakie inne trudności związane z importem z Chin należy zwrócić uwagę?

Import towarów z Chin na tak zwany własny rachunek wiąże się z wieloma trudnościami. Wynikają one między innymi z różnic kulturowych. Na ich tle może bowiem dochodzić do wielu nieporozumień. Nie można również zapominać o barierze językowej. Poza trudnościami związanymi z komunikacją początkujący przedsiębiorca musi się liczyć z problemami związanymi z terminowością dostaw oraz gwarancją wysokiej jakości produktów. Poza tym wiele firm azjatyckich znanych jest z tego, że mimo dobrej współpracy potrafi nagle zerwać umowy. W tym przypadku odzyskanie zainwestowanych środków jest niemal niemożliwe.

Poza problemami związanymi z trudnościami w ściąganiu wierzytelności należy liczyć się również z możliwością niedotrzymywania zapisów umów lub ich zrywaniem zaraz po wpłaceniu zaliczki. Wielu polskich przedsiębiorców uskarża się również na trudności związane z uzyskiwaniem towarów o wysokiej i powtarzalnej jakości. Otrzymują oni bowiem pierwsze partie zadowalającego towaru oraz kolejne, których stan jest daleko niezadowalający. Nie można również zapominać o ryzyku związanym z możliwością otrzymywania towaru podrobionego. Niestety w przypadku krajów azjatyckich proceder podrabiania topowych marek jest dość powszechny. Co ważne, może on dotyczyć zarówno samych dóbr, jak również towarzyszących im dokumentów.

Czy warto zatem skorzystać z pomocy importera?

Zdecydowanie tak. Bezpośredni importer z Chin pomaga bowiem negocjować oraz w razie konieczności egzekwować warunki umowy. Jego pomoc jest płatna, ale ewentualne straty finansowe w przypadku samodzielnego importu są dużo poważniejsze i bardziej ryzykowne.

Redakcja misswish.pl

Nasi redaktorzy na blogu tematycznym o modzie, urodzie i zdrowiu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę w dziedzinie mody, urody oraz zdrowego stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko prezentują najnowsze trendy, ale także promują zdrowie i dobre samopoczucie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, informacji o nowościach w branży oraz inspiracji, które pomogą naszym czytelnikom czuć się pięknie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?