Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jakie są typy sylwetek męskich?

Moda Data publikacji - 20 grudnia 2021 Autor - Redakcja misswish.pl
typy sylwetek męskich


Idealna figura jest marzeniem wielu mężczyzn, podobnie jak w przypadku kobiet – jak widać, marzenie o byciu perfekcyjnym nie zna podziału na płeć. Aby zawsze wyglądać dobrze, niezależnie od typu sylwetki, trzeba wiedzieć, w czym wyglądać najlepiej. Każdy mężczyzna może określić typ budowy swojego ciała i dowiedzieć się, jakie ubrania nosić, by zamaskować mankamenty figury oraz uwydatnić jej zalety. Uznaje się, że męską budowę ciała można podzielić na cztery typy sylwetek. Oto kilka faktów na temat każdej z nich.

Typ sylwetki ołówek

Jeśli chodzi o typy sylwetek męskich, to pan ołówek – zwany również tyczką – to bardzo młodzieńczy rodzaj figury. Panowie posiadający taką budowę ciała są zazwyczaj bardzo wysocy i szczupli – czasem ocierający się wręcz o chudość. Pomimo tego, ciało jest proporcjonalne. Dlatego też pan ołówek dobrze wygląda niemal we wszystkim. Uznaje się jednak, że w codziennych stylizacjach panowie o figurze tyczki powinni unikać bardzo obcisłych ubrań, a także tych w pionowe pasy, które jeszcze bardziej wydłużają sylwetkę. Zbyt obszerne ubrania także nie są zalecane, podobnie jak spodnie zaprasowane w kant. Niemniej jednak, panom o tym typie sylwetki, pasuje większość ubrań i raczej nie powinni oni mieć problemów z odpowiednim doborem ubrań.

Typ sylwetki gruszka

Wśród typów sylwetek męskich, gruszka jest jednym z najłatwiejszych do wystylizowania. Wystarczy skorygować przy pomocy ubrania ewentualne mankamenty sylwetki, by móc cieszyć się perfekcyjnym wyglądem. Mężczyzna o tym typie sylwetki ma proporcjonalną, niezaburzoną budowę, może pochwalić się zgrabną górną połową ciała – jego jedyną wadą mogą być nieco rozbudowane pośladki i brzuch. Można tę wadę zniwelować przy pomocy regularnych ćwiczeń na siłowni bądź też skorzystać z rad stylistów.

A ci zgodnie twierdzą, że panowie w typie gruszki świetnie będą prezentować się a kamizelkach i marynarkach. Jeśli chodzi o koszule, powinni zdecydowanie wybierać te gładkie. Ze swojej garderoby lepiej usunąć wzorzyste ubrania oraz dopasowane koszulki. Dobrze także nie sięgać po spodnie rurki oraz ubrania w pasy.

Sylwetka jabłko

Typy sylwetek męskich są bardzo różne, a jabłko zdecydowanie jest najbardziej problematycznym z nich. Panowie o tej budowie ciała bardzo często są niskiego wzrostu i cechuje ich krępa budowa ciała. Dla tego typu sylwetki problemem może być także nieco zaokrąglony, wybijający się na pierwszy plan, brzuch. I chociaż nad stworzeniem odpowiedniej stylizacji dla pana jabłka trzeba nieco popracować, nie oznacza to, że nie jest to możliwe. Tutaj sprawdzą się ubrania, które optycznie wysmuklają sylwetkę i dodają jej centymetrów.

Typ trójkąt

Mówi się, że to typ, który jest bardzo blisko ideału. Cechują go szerokie ramiona przy płaskim brzuchu i wąskich biodrach. Do takiej sylwetki doskonale będą pasować swetry i koszulki w ciemnych kolorach, podkreślające męską budowę ciała. Panowie w typ typie sylwetki powinni unikać ubrań, które optycznie wyszczuplają nogi – idealne dla nich będą spodnie o nieco szerszej nogawce.

Redakcja misswish.pl

Nasi redaktorzy na blogu tematycznym o modzie, urodzie i zdrowiu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę w dziedzinie mody, urody oraz zdrowego stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko prezentują najnowsze trendy, ale także promują zdrowie i dobre samopoczucie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, informacji o nowościach w branży oraz inspiracji, które pomogą naszym czytelnikom czuć się pięknie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?