misswish.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

puder w kamieniu
Uroda

Puder w kamieniu i jego specyfika

Puder w kamieniu to kosmetyk promowany jako ten, który sprawdzi się znakomicie jako wykończenie makijażu. W zależności od tego, z jakim jego typem mamy do czynienia, może zarówno rozświetlić cerę, jak i pomóc w jej zmatowieniu. To także jeden z tych kosmetyków, na które można liczyć, gdy pojawia się konieczność zatuszowania niewielkich niedoskonałości. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Puder w kamieniu – zalety i wady

Lista zalet pudru w kamieniu jest bardzo długa i każda sięgająca po niego osoba może mówić o innej zwracając uwagę na korzyści czerpane z wykorzystywania tego kosmetyku w praktyce. Na pierwszy plan wysuwa się jednak to, że jest on wygodny w użyciu. Nie zawsze mamy czas na wizytę w łazience z podręczną kosmetyczką, aby poprawić niedostatki makijażu. Puder w kamieniu sprawia jednak, że nie ma takiej konieczności. Można z niego korzystać tak w podróży, jak i w pracy, a dokonanie niewielkiej korekty zajmuje zaledwie kilka chwil. Nie sposób nie docenić i tego, że puder w kamieniu zaliczany jest do kosmetyków, które nakłada się z dużą łatwością. Nie tylko nie pozostawia smug, ale również nie grozi nieprzyjemnym efektem maski.
Oczywiście, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z kosmetykiem wolnym od wad. Kupując puder w kamieniu należy liczyć się z tym, że jego właściwości kryjące nie są tak dobre, jak te, które charakteryzują najlepsze pudry sypkie. Nie jest to także kosmetyk, który mógłby być stosowany zamiast podkładu, tylko nakładanie go wraz z podkładem wydaje się więc mieć sens. Puder tego rodzaju powinien być też transportowany w niewielkiej kosmetyczce, bo jest zaliczany do rozwiązań podatnych na pęknięcia. Nawet jego pokruszenie nie uniemożliwia korzystanie z niego, w takim przypadku jednak warto sięgnąć po kilka kropel spirytusu rektyfikowanego.

Jak aplikować puder w kamieniu?

Chcąc mieć pewność, że puder w kamieniu będzie się dobrze prezentował na skórze warto pamiętać, że kluczowe znaczenie ma w tym wypadku zasada mówiąca o tym, jak ważne jest zachowanie umiaru. Jeśli nałożymy jego zbyt dużą ilość, nie unikniemy efektu maski, potem zaś staniemy przed koniecznością włożenia niemałego wysiłku w pozbycie się jego nadmiaru. Warto więc pamiętać, że istnieje prosta technika, dzięki której nakładanie tego kosmetyku stanie się łatwiejsze i wygodniejsze. Polega ona na strzepnięciu nadmiaru pudru bezpośrednio z pędzla lub gąbki, jeszcze przed nałożeniem go ma twarz. Ten prosty zabieg chroni nas przed ryzykiem nałożenia zbyt dużej warstwy, przeciwdziała też marnowaniu nadmiaru kosmetyku.