Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Spódnica skórzana stylizacje – do czego nosić spódnicę ze skóry?

Moda Data publikacji - 31 października 2021 Autor - Redakcja misswish.pl
spódnica skórzana stylizacje


Skórzane spódnice są jednym z ponadczasowych krzyków mody, o którego zakup może pokusić się każdy. Niekoniecznie musi ona służyć do tworzenia „gorących”, uwodzicielskich strojów, ale po połączeniu z odpowiednimi elementami garderoby może również podkreślać kobiecość, dodawać elegancji, a nawet wyglądać uroczo i niewinnie. Jednak aby móc tak swobodnie manipulować wrażeniem jakie wywołuje skórzana spódnica, trzeba wiedzieć do jakich ubrań najlepiej ją nosić. Właśnie ten temat rozwiniemy w tym artykule.

Skórzane spódnice i ubrania oversize

Jeśli chodzi o oparte na takich ciuchach jak spódnica skórzana stylizacje, to jednym z najlepszych rozwiązań zawsze jest łączenie ich z ubraniami oversize. Może to być zarówno zwykły sweter lub bluzka, ale również koszula biurowa czy też kardigan. Kontrast pomiędzy dobrze dopasowaną do figury spódnicą skórzaną a luźną górą wygląda niezwykle efektownie. Taka stylizacja szczególnie dobrze prezentuje się wtedy gdy oversize’owa koszula lub bluzka zostaną wciągnięte w spódnicę. Ponadto założenie luźnej góry, zwłaszcza w połączeniu ze skórzaną spódnicą ołówkową, pozwala ukryć pewne niedoskonałości figury. Dzięki temu łączenie oversize’owych ciuchów razem ze skórzaną spódnicą może być zabiegiem stosowanym nawet przez osoby plus size, skutecznie wyszczuplając ich figurę.

Styl sportowy ze skórzaną spódnicą

Choć podczas aktywności sportowych raczej nie nosi się skórzanych ubrań, to sprawa wygląda inaczej jeżeli chodzi o styl sportowy. Wystarczy połączyć wygodną spódnicę ze skóry razem z kolorystycznie dopasowaną koszulką sportową. Taka minimalistyczna stylizacja wygląda bardzo dobrze, a jednocześnie zapewnia stosunkowo dużą swobodę ruchów i dobre samopoczucie. Jest to idealny ubiór na długie wyjścia i wycieczki, a jeśli w samej koszulce jest komuś zbyt zimno, może uzupełnić stylizację skórzaną kurtką.

Jakie buty założyć do skórzanej spódnicy?

Od wieków uważa się, że czarną skórzaną spódnicę najlepiej jest łączyć z czerwonymi butami na obcasie. Choć nie jest to jedyna możliwość, to sam obcas wydaje się tu być najlepszym rozwiązaniem. W przypadku krótszych spódnic dlatego aby jeszcze bardziej wyeksponować odsłonięte i optycznie wydłużone nogi, a z kolei nosząc skórzane spódnice w rozmiarze midi obcas jest często konieczny, ponieważ potrafią one znacznie „skracać” dolną połowę ciała. Jednak niekoniecznie muszą to być klasyczne szpilki lub półbuty, ponieważ skórzane spódnice doskonale prezentują się też w połączeniu z botkami, czy nawet kozakami sięgającymi ponad kolano.

Redakcja misswish.pl

Nasi redaktorzy na blogu tematycznym o modzie, urodzie i zdrowiu to zespół pasjonatów, którzy poświęcają swoją wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej wartościowe i inspirujące treści. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę w dziedzinie mody, urody oraz zdrowego stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko prezentują najnowsze trendy, ale także promują zdrowie i dobre samopoczucie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, informacji o nowościach w branży oraz inspiracji, które pomogą naszym czytelnikom czuć się pięknie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?